Ráno vstanu, něco bych sněd.

Řítím se k ledničce, něco bych sněd.

Lednička poví mi plnými ústy,

NAPIJ SE VODY, HOVADO TLUSTÝ !!!

Zbavte se akne

12. února 2009 v 21:21 | marsikisska |  BEAUTY
Akné není zdaleka záležitostí pouze puberťáků, přestože většina populace si to nejspíš myslí. Pupínky mohou bez problémů přetrvávat až do třicátého roku věku, nebo vás naopak můžou nečekaně překvapit i po několikaleté odmlce.

Kupodivu je akné u dospělých poměrně běžnou věcí, a týká se dokonce i slavných. Čas od času můžete spatřit nějaký ten pupínek na čele Cameron Diaz, Renee Zellweger, Keiry Knightley, Matta le Blanca, Daniela Redcliffa a mnohých dalších.
Akné je zánětlivé kožní onemocnění, pro které jsou typické ucpané a zanícení kožní folekuly. Nejčastější výskyt je v obličeji, na krku, na hrudníku, zádech a ramenech. Na jeho vzniku se podílí celá řada faktorů (dědičnost, hormony, bakterie, používání některých hormonálních léků, životospráva, stres, klima…). Některé z nich ovlivnit můžeme, jiné ne. Způsobů léčby je taktéž celá řada, záleží na míře onemocnění. Lehčí poškození můžeme léčit např. kyselinou retinovou či antibiotiky, na skutečně závažné případy pak platí laser.

Pokud ale váš problém není příliš vážný, postačí troška make-upu ráno, než vyrazíte do práce. Věřte, že make-up umí skutečné zázraky! Je třeba ale samozřejmě zvolit vhodný přípravek.
Problematická pleť se sklony k akné potřebuje specifický make-up. Musí zakrýt barevné nedostatky, zároveň však nesmí vytvořit maskovitý vzhled. Který přípravek bude ten pravý, se snadno dočtete na každé etiketě.

Správný make-up pleť chrání před negativními vlivy prostředí a zabraňuje tomu, aby se nečistoty dostaly přímo do pórů. Důležité je samozřejmě také pravidelné odličování, aby make-up nezůstával na pleti přes noc. V opačném případě byste si totiž akné jedině zhoršili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi zamilovana?

jo sem 36.3% (37)
ne, nejsem 24.5% (25)
mozna 39.2% (40)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama