Ráno vstanu, něco bych sněd.

Řítím se k ledničce, něco bych sněd.

Lednička poví mi plnými ústy,

NAPIJ SE VODY, HOVADO TLUSTÝ !!!

Drazdive dotyky

12. února 2009 v 21:23 | marsikisska |  BEAUTY
Aby vaše nehty vypadaly dokonale sexy: používejte podlak i nadlak.Ruce upoutají pozornost většinou jako první, to netřeba připomínat. Ale možná to znáte - někdy se prostě všechno nestihne zařídit tak, abychom si zašly pohovět na manikúru, když už je na čase..
Nezbývá proto, než se do toho pustit sama. Máme pro vás pár tipů, jak si udělat perfektní manikúru sama a užít si krásné ruce s nehty bez jakýchkoli nedokonalostí.

Hrajte si s časem

Udělejte si čas, není kam spěchat - zní to jasně, ale ne vždy to uděláme. Typický scénář: Ve chvatu nalakujete nehty, pobíháte po bytě, máváte rukama, foukáte na ně a... zazvoní telefon, zakřičí dítě a vaše pečlivá práce přijde během jediné sekundy vniveč. Takže než je nalakujete, pusťte si hudbu nebo si po nalakování na pár minut sedněte do meditace - spláchnete dvě mouchy jednou ranou, krásné nehty a relax.

Kvalitní výbavička

Tak jak už to bývá, bude vaše dílo dokonalé pouze natolik, nakolik budou kvalitní přípravky a laky, které použijete. Pokud budete tvořit tupými nůžkami, ojetým pilníkem a fosilními polovyschlými laky s poničeným štětečkem, nebude výsledek asi zrovna zářivý. Takže zkontrolujte náčiní a udělejte si seznam všeho, co potřebuje vyměnit. Vytvořte si prostor a podmínky - dobré osvětlení, solidní stůl, kvalitní odlakovač, kartáček, co nejkvalitnější podkladové laky a báze. Základový lak by měl být opravdu co nejkvalitnější - na něm celé vaše dílo "sedí".

Podkladový lak se chová jako oboustranná lepenka, která udrží vrchní nátěr na nehtu, aby se neodlupoval. Vrchní vybírejte laky s konzistencí "tak akorát" - ani ne husté, ani ne řídké, olej na kůžičku a rychleschnoucí laky na vrchní nátěr. Nikdy nerozřeďujte polozaschlé laky acetonem! Dávejte pozor i na to, kam laky dáváte. Nejlépe jim dělá chladnější místo bez přístupu světla - tím jim prodloužíte život a předejdete jejich předčasnému zhoustnutí a lepkání.

Vybírejte si takové laky, které jsou šetrné k vašim nehtům - neměly by obsahovat aceton, formaldehyd, kafr či DBP.

Stabilizovaná poloha

Stabilní podložka je základ - nikdy se nepodaří nalakovat dokonalou plochu tak, že budete držet ruku ve vzduchu nebo se pod ní viklá vratký stolek. Vaše ruce potřebují oporu. Pak očistěte kůžičku, zapilujte, vytvarujte nehty do čistých měsíčků, ošetřete kůži na rukou.

Pokud se rozhodnete pro suchou manikúru, před lakováním nedávejte ruce do kontaktu s vodou - namočení rukou totiž může způsobit, že nehtová struktura do sebe absorbuje příliš mnoho vody a zvlní se a budete mít později problém - nehet "pracuje" stejně jako dřevo, když za chvíli vyschne a dostane se do původního tvaru, lak se může nafouknout a odloupnout.

Umělecký záměr

Postupujte, jako když malujete pokoj - když nově vymalujete přes několik starých nátěrů, je nabíledni, že se zeď začne loupat, nepřilne dokonale. Proto dbejte, aby byl nehet před nanesením laku připraven - aby byl hladký a čistý. Nehet leštěte před nanesením podkladové báze. Nehty neleštěte úplně dohladka, použijte pouze první dvě strany leštičky - na lehce zdrsnělém nehtu lak líp přilne a hlavně - déle vydrží.

Akce!

Měla byste být schopna rozetřít lak čtyřmi tahy. Když se poprvé dotýkáte základním lakem nehtu, umístěte štěteček zhruba doprostřed nehtu, potom trochu sjeďte zpátky směrem ke kůžičce, pozor, abyste se nedotkla kůže prstu! Štětečkem pak vykružte směrem doleva bezchybnou linku, která ohraničí lak, pak totéž proveďte i na pravou stranu. Dalšími dvěma tahy rozetřete zbývající bázi ve středu nehtu dohladka.

Tip pro "fajnšmekry" `a la francouzští mistři: Začněte lakovat v jedné osmině nehtu, lak pomalu posunujte směrem ke kůžičce a pak táhněte dolů směrem ke špičce nehtu. Když se tenhle trik naučíte, nestane se vám, že byste nanesla lak někam, kam nemáte.

Od lesa

Začněte u malíčku, postupujte směrem k palci. Důležité je počkat si po nalakování jedné ruky na úplné zaschnutí! Když nanesete bázi, přejděte k nanesení laku. Lak protřepejte, soustřeďte se a naneste barvu na jeden zátah, aniž byste musela štěteček znovu namáčet. I při nanášení svrchního laku používejte techniku čtyř tahů a dodržte pořadí, v jakém jste si nehty lakovala bází. Jen tak si budete jistá, že pracujete na nehtu, který je nejsušší.

To, jestli je zapotřebí ještě jedna vrstva, uvidíte, když použijete vrstvu druhou - počítejte s tím, že se tón laku ztmaví.

Šik trik

Další trik mistrů manikúry - po skončení lakovací akce vezměte co nejtenčí štěteček, namočte ho do odlakovače a u každého nehtu jím přejeďte těsně za kutikulou. Docílíte tak malé mezírky mezi lakem a kůžičkou nehtu, která vypadá šik.

Vrchol tvorby

Svrchní lak vybírejte nejlépe rychleschnoucí a s leskem. Opět používejte techniku čtyř tahů. Jako tečku lehce přetřete nehty olejem na kůžičku a opatrně ho vmasírujte do nehtu a okolí.

Newyorská manikérka filmových hvězd Annie Barton používá k těmto účelům babičkovský recept: "Nejlépe se mi osvědčuje kvalitní extra panenský olivový olej - mám spotřebu několik lahví za měsíc."

Olej pomůže vysušit nátěr. Kdybyste přece jen chtěla trošku proces zrychlit, použijte speciální sprej nebo "bleskové" laky. Fungují na bázi oleje, ten chrání lak před poškozením a zároveň jej rychleji vysušují.

Odstíny se na podzim nosí úplně všechny, takže klidně vybírejte tak, jak vám radí cit a intuice. Hodně trendy je styl vamp - rudé nehty ve všech odstínech, nosí se také sladce růžové barvy. Nebojte se být "iron lady" a nalakujte si nehty v metalických odstínech zlaté, stříbrné, měděné nebo kobaltové.

Nic není tak horké

Když si lak rozmažete, namočte starší štěteček z laku v odlakovači. Pak s ním potírejte poškozené místo, dokud se rovnoměrně nesmyje. Pak už stačí jen nanést svrchní nátěr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mas blog?

jo 55.1% (43)
ne 44.9% (35)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama