Ráno vstanu, něco bych sněd.

Řítím se k ledničce, něco bych sněd.

Lednička poví mi plnými ústy,

NAPIJ SE VODY, HOVADO TLUSTÝ !!!

Calvin Klein

11. února 2009 v 23:04 | marsikisska |  FASHION
Značku CK zná snad každý. Calvin Klein džíny či spodní prádlo je velmi známé a určitě i velmi oblíbené, ale jaký je sám tvůrce. Jaký byl jeho život a počátky kariéry?
Calvin se narodil v roce 1942 v USA. Jeho rodina byla původně z Maďarska. Již jako malý kluk měl v sobě viditelný talent pro módu. Místo obvyklého hraní s hračkami si Calvin Klein raději maloval ženy a dívky v krásných šatech. Bavilo ho to a tyto výkresy později využil ve škole. Studoval SŠ designu a umění.

alt

Po ukončení studií pracoval pro několik značek, které nebyly moc známé. I proto se rozhodl, že si založí vlastní firmu a značku. Chtěl být viděn a to se mu postupem času splnilo. Díky kamarádovi mohl rozjet firmu. Jeho kamarád vznik nové značky zasponzoroval.
Později se seznámil s baronem Gunzburgem, který ho přivedl do vyšší společnosti. Baron spolupracoval s mnoha známými módními časopisy, jako např. Vogue. I díky baronovi se rychle dostal do podvědomí smetánky, která ráda za kvalitní oblečení utrácela!
Calvin se uměl ve vysoké společnosti pohybovat resp. se to naučil a věděl, že bez toho to prostě nejde.! Chodil na různé společenské akce a samozřejmě myslel i na propagaci své značky mezi ostatní lid. Jeho kontroverzní kampaně uměli šokovat, ale zároveň dostat značku Calvin Klein do podvědomí široké veřejnosti.

alt
V roce 1969 se Calvin dočkal prvního většího úspěchu. Módní časopis Vogue se o Calvinovi zmínil jako o "mistrovi minimalismu". V osmdesátých létech se velmi dobře prodávaly džíny. První džíny uvedl na trh v roce 1978 a za první týden se jich prodalo přes 200 000 kusů!

Mezi jeho další úspěchy se řadí pojem unisex. Calvin navrhl unisex spodní prádlo a později i vůni. Jeho džíny a boxerky jsou však stále nejslavnějším módním ošacením této značky. Džíny CK a boxerky CK mají ohlas a lidé je stále chtějí. Tento artikl ho prakticky proslavil! Samozřejmě, že značka Calvin Klein toho vytváří mnohem více jako např. šperky, parfémy, hodinky, brýle a další…

alt

Calvin Klein si svými kampaněmi uměl podmanit publikum a díky tomu je z něho velmi úspěšný a celosvětově uznávaný módní tvůrce.

alt

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama