Ráno vstanu, něco bych sněd.

Řítím se k ledničce, něco bych sněd.

Lednička poví mi plnými ústy,

NAPIJ SE VODY, HOVADO TLUSTÝ !!!

Anorexii jiz trpi deti

6. února 2009 v 2:01 | marsikisska |  Anorexia
Poruchami příjmu potravy trpí stále mladší děti. Zatímco před pěti lety se na odborníky obracely nejčastěji rodiny patnácti a šestnáctiletých chlapců a dívek toužících po velmi štíhlé postavě, dnes vyhledávají jejich pomoc i rodiče třináctiletých dívek.

"Loni jsme měli dokonce kontakt s maminkou, která přišla kvůli své desetileté dceři," uvedla Jana Sladká Ševčíková z občanského sdružení Anabell.
Až čtvrtina dětí s anorexií a bulimií je mladších 15 let. Přestože se o poruchách příjmu potravy dnes ve společnosti více ví, neubývá nemocných. V rizikové kategorii od 12 do 17 let trpí anorexií nebo bulimií šest procent populace, asi desetina z nich na nemoc umírá. Zhruba třetina až polovina se vyléčí, u dalších nemocných v různých podobách přetrvává. "Objevují se návraty, opětovné rozpoutání poruchy příjmu potravy," dodala Sladká Ševčíková.
Sdružení Anabell chce proto v ČR zřídit pro nemocné speciální sanatorium. Inspirovalo se podobnými zařízeními v zahraničí. Podle sdružení by péče o lidi s poruchami příjmu potravy byla kvalitnější; přibylo by míst, kde o takto nemocné pečují. Dnes se problematikou zabývají dvě nemocnice v Praze a Fakultní nemocnice Brno.
Mentální anorexie je charakteristická omezováním potravy až do jejího úplného odmítání, bulimie pak přejídáním a následným zvracením přijaté potravy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama